Що робити, якщо на вас вийшли колектори

shho-robiti-yakshho-na-vas-vijshli-kolektori

Банки все частіше віддають прострочені борги колекторським компаніям, а ті далеко не завжди залишаються в рамках пристойності. Постійні дзвінки та інші прийоми психологічного тиску роблять життя нестерпним. У період стабільності багато громадян набрали по два-три кредити, часто не замислюючись про те, як вони їх будуть віддавати. При цьому банки намагаються позбутися від прострочених кредитів якомога швидше, передаючи їх на аутсорсинг або переуступаючи права вимоги на них.

Але проблема не в тому, що борги передаються банками формально колекторам, а в реальності якимось третім, і навіть не в тому, що в більшості договорів з банками немає фрази про можливість такої передачі.Проблема в тому, що до цих пір не існує спеціального закону, який би регулював діяльність колекторів.

А при відсутності правил гри кожен може тлумачити їх по-своєму. В результаті співробітники колекторських агентств пишуть непристойності на стінах під’їздів, заливають клей в дверні замки, дзвонять цілодобово за телефонами боржників, ображаючи їх, — застосовують весь спектр прийомів психологічного шантажу, тиснуть на родичів і приходять до них додому.Більш того, це часто поширюється на людей, які просто знімають квартиру, де раніше проживав боржник, або отримують телефонний номер, за яким колись він був зареєстрований.Головне завдання колектора — змусити клієнта будь-якими способами – найдієвіший, звичайно, загрози — виплатити гроші, причому формально не собі, а банку, що і дозволяє колекторам уникати звинувачень у вимаганні. Как бороться с коллекторами в Украине на сайте юристов.

Про споживчий кредит (позику) », які частково легалізували цей бізнес, пролобіювали колектори і банкіри. Наприклад, тепер треті особи, з якими укладено агентський договір, можуть «в позасудовому порядку повернення заборгованості взаємодіяти з позичальником» за допомогою особистих зустрічей, телефонних розмов, поштових і електронних повідомлень, а також іншими способами. Але з точки зору логіки, «позасудовий порядок» означає «без суду і слідства».Ніяких перевірок дотримання законності діяльності колекторів ніхто не проводить. І згадують про цей бізнес лише після безпрецедентних випадків.

Джентльменська угода з коллекторами

Якщо на позичальника вийшли колектори, є два варіанти поведінки. Перший — коли колектори поводяться в рамках пристойності і законодавства. Напевно, перша і головна порада — при спілкуванні з колектором не варто панікувати, уникати контактів і йти на конфлікт. Спеціаліст по стягненню може стати помічником боржника, якщо той, в свою чергу, буде відкритий для конструктивного діалогу. Так, наприклад, спільно з колектором можна розробити графік погашення заборгованості, який буде влаштовувати обидві сторони. Колектор може також запропонувати варіанти реструктуризації боргу або іншого варіанту виходу з ситуації. Це дозволить не доводити справу до суду і відповідних судових витрат, держмита, а на стадії виконавчого провадження уникнути заходів примусового виконання, прийнятих судовим приставом-виконавцем.

Колектори можуть зустрічатися особисто з боржниками або спілкуватися з ними по телефону, відправляти поштові повідомлення і SMS-повідомлення.Розсилка таких повідомлень повинна носити інформаційний характер, загрози життю, здоров’ю, майну не допускаються. Але якщо колектори вимагають повернення боргу законними методами, то рекомендація одна — платити за своїми боргами.

Найгірший варіант — намагатися перечекати проблему.Якщо є гроші, можна найняти адвоката, але це повинен бути досвідчений професіонал. Перш ніж платити гроші, з’ясуйте, чи є у адвоката необхідна практика в фінансовій сфері, суди з колекторами часом затягуються на термін до півроку.

Комментарии запрещены.